Jak vybrat ten správný dárek?

Advent se nám blíží a s ním začíná i shon po dárcích, které naši blízcí dostanou 24.prosince pod stromeček. Všechen ten stres a plné nákupní centra děsí mnohé z nás - přitom výběr vhodného vánočního dárku není těžký. Stačí postupovat podle našich rad.

 

1) Zamyslete se nad člověkem, kterému dárek dáváte

Co všechno má daný člověk rád? Jaké jídla, chutě, zážitky nebo místa ho naplňují radostí? Zamyslete se pořádně, doporučujeme sepsat si seznam maličkostí, které o člověku víte. Mnohdy může mít ten nejmenší detail tu největší váhu. Zkuste už přes rok vnímat detaily, které vám člověk sdělí a odkazujte se na ně, když budete dárek vymýšlet. 

 

2) Mějte záměr

Snažte se vymyslet dárek, který bude smysluplný. Měli byste mít radost z toho, co druhým dáváte. Proto se nespokojujte s věcmi, které koupíte na poslední chvíli, v supermarketu nebo naopak věcmi, které jsou zrovna v módě. Dejte si na čas a najděte ten pravý dárek.

 

3) Ptejte se

Nic vás nenapadá? Ptejte se lidí okolo vás a nebojte si říct o radu. Jak se říká, za zeptání nic nedáš, maximálně můžeš získat - ať už dobře mířenou radu nebo jen oporu a porozumění (to se taky někdy hodí :-)).

 

4) Ptejte se na příběh, který za dárkem stojí

Hodně lidí zajímá původ produktů, příběh, jak značka vznikla nebo za čím si stojí. Tyto informace můžete povyprávět obdarovanému, a přitom utužit pouto, které mezi vámi díky dárku vzniklo. Věřte nebo ne, budou to poučné informace i pro vás. Některé značky jsou inspirující. 

 

5) Co by si obdarovaný nekoupil? 

Vánoce, oslavy a životní jubilea jsou skvělou příležitostí ke koupi dárku, který je něco extra - měl by to být produkt, který bychom si sami jen tak nekoupili. Pořád ale musíme stát nohama pevně na zemi a vybírat dárek, který bude zároveň i užitečný. Nechceme přece, aby ležel v koutě a chytal se na něj prach. 

 

6) Tvořte

Máte kreativní duši a trochu času? Zkuste dárek vyrobit sami - na internetu máme k dispozici návody a tipy na ledasco. Dárek, který je vlastnoručně vytvořený lidem řekne, že vám kamarádi a rodina stojí za práci i čas nad ním strávený. Pokud výroba není váš šálek kávy, zkuste se poohlédnout po značkách, kde si můžete dárek upravit - třeba monogramem. 

 

7) Na detailech záleží

Berte dárkový papír, krabičky, stužky a výplně jako součást dárku. Tyto maličkosti tvoří tu poslední tečku za perfektním dárkem. Zkuste přidat vlastnoručně vyrobené přání, jmenovku nebo použijte květiny. Fantazii se meze nekladou. 

 

Sledujte náš instagram _moonbowbox nebo naši stránku na Facebooku a mějte nejnovější tipy na dárky a design stále k dispozici.