Čokoláda LYRA - back to real chocolate

Značka LYRA vznikla na Slovensku v roce 2007. Cílem bylo stvlyra_produkt-82ořit firmu, která přinese opravdu kvalitní čokoládu na náš středoevropský trh. To se záhy povedlo a nyní se firma pyšní hned několika oceněními světového formátu. 

Zakladatel firmy LYRA, Karol Stýblo, není ve výrobě čokolády žádný nováček. V roce 2014 získal prestižní titul Fino de aroma Masterchef chocolatier jako jeden ze čtyř čokolatérů s tímto oceněním na světě.

 

Čokoláda LYRA je ručně vyráběná z prvotřídních surovin. Filozofie LYRY je inspirující, věří, že “čokoláda potřebuje lidský dotek, protože dotek je vyjádřením důvěry.

V jazyce důvěry jsou odhalována tajemství.” Jejich cílem “je odhalit co nejvíce  tajemství čokolády.”

 

Kde tedy LYRA shání své ingredience? 

 

“LYRA se odváží pohladit naše smysly. Příroda čistě a upřímně připomíná naplnění smyslů. Obnovuje a připomíná nám, že ji nemůžeme opustit. Proto používáme jen nejkvalitnější přírodní produkty: kakao z kakaovníku criollo a trinitarion FINO DE AROMA, což je jen asi 6 % celkové produkce kakaa (z plantáží v různých oblastech Kolumbie), třtinový cukr, přírodní vanilku, lyofilizované ovoce, cukrové lupínky květů, kalifornské mandle, skořici ze Srí Lanky, Morello třešně… A to všechno bez příměsi chemických či aromatických látek.”

 

Přístup LYRY k jejich produktu nám je velmi blízký. Vždy jim jde o nejlepší kvalitu, poznání všech svých dodavatelů a spolupráce s nimi, ruční práce a transparentní výroba a suroviny jsou základ. 

 

Obaly, stejně jako čokoláda samotná, jsou uměleckým dílem. Možná byste si řekli, že takovou čokoládu je škoda sníst. Opak je pravdou. Když uvidíte tenké plátky čokolády s posypem lyofilizovaného ovoce a lupínků květů, nejde než se zakousnout a ucítit to slastné křupnutí a jemnou chuť na jazyku. Tento typ čokolády (LYRA MANDALA) získal zaslouženě ocenění Great Taste Awards v roce 2014. Další z oceněných čokolád je Absolut Hazelnuts a Absolut Almonds. 

 

A víte, že se čokoláda dá degustovat? Že ne? Tak si přečtěte následující návod a ponořte se do tajů kvalitní čokolády.

 

Rovněž jako při degustaci vína rozpoznáte kvalitní čokoládu za pomoci všech svých smyslů.

Zrak

Potěšte svoje oči barvou a leskem kvalitní čokolády. Hořká čokoláda má hlubokou a teplou barvu. Čím je kakao jemnější a červenější, tím je i chuť lahodnější.

Hmat

Odlomený kousek kvalitní čokolády připomíná kůru stromu. Když držíte čokoládu v ruce, začne se za chvíli rozpouštět.

Sluch

Při lámání mléčné a bílé čokolády je slyšet tlumený zvuk, lámání hořké čokolády připomíná lámající se větvičky.

Čich

Kvalitní čokoláda má nádhernou vůni s náznakem přírodní vanilky.

Chuť

Nechejtesi čokoládu rozpustit na jazyku a vychutnejte si její dokonalou plnost a jednotlivé chutě, které se postupně objevují.

Nezapomeňte, že skuteční milovníci čokolády degustují pomalu, jemně a graciózně, aby procítili „Jídlo bohů“.

     
lyra_produkt-300lyra_produkt-594-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie a citace: www.cokoladalyra.cz